وصول مطالبات شهرداری ماهدشت

 براساس آراءکمیسیون ماده 100معوق مانده از سنوات قبل

با توجه به ساختار بومی شهر ماهدشت و قدمت شهرداری این شهر که بیش از 21سال از تاسیس شهرداری می گذرد ساخت و سازهای متعددی در طول سنوات گذشته در قسمتهای مختلف شهر انجام پذیرفته و پرونده ساختمانی برای تعدادی از این ساخت وسازها تشکیل که به نحوی در کمیسیون ماده100مطرح ولی به انحاء مختلف در جهت وصول این مطالبات اقدامات موثری از سوی شهرداری به جهت مسائل و مشکلات مختلف از جبمله بومی بودن صورت نگرفته بود به طوری که عدم وصول این مطالبات به جهت تعلق داشتن املاک و بناهای فوق به افراد سرشناس شهر در وصول سایر مطالبات شهرداری از شهروندان مد نظر قرار گرفته و اعلام نمودند که شهرداری در وصول مطالبات گزینشی عمل می نموده است.

 

در جهت از بین بدن این رویه از بدو تصدی شهرداری اولویت شهرداری وصول مطالبات معوق مانده کلان از این افراد مدنظر قرار گرفت که با توچه به هماهنگی به عمل امده با اعضای کمیسیون ماده 100 ومعاون محترم دادستان و سرپرست مجتمع قضایی شهر ماهدشت نامه عدم تمکین در پرداخت تعداد 288 پرونده که از ابتدای سال91در واحد اجرائیات شهردرای موجود بود که هیچ اقدامی طی سنوات گذشته جهت وصول آنها انجام نشده بود اخذ که از این تعداد پرونده 75پرونده که حجم ومیزانبدهی آنها زیاده بوده و مدت مدیدی در شهرداری به نحوی بایگانی یا اقدامی بر روی ان صورت نگرفته بوده اخذ و مختومه و بایگانی گردید.

در طول این مدت مبلغ 593/315/10 ریال نقدا و مبلغ 311/519/822/14 ریال اسناد بهادار، چک از مودیان بدهکار وصول گردیده است.تعداد 651ابلاغیه و اخطار تسویه بدهی بین مودیان بدهکار و تعداد55فقره حکم دادستانی جهت تخریب یا پلمپ واحدهای تجاری مختلف اخذ که نهایتا  30 فقره پلمپ واحدهای تجاری انجام گردیده است  که ماحصل این موضوع وصول مطالبات معوقه شهرداری به شرح فوق می باشد. در خصوص پلمپ صورت واحدهای تجاری در سنوات گذشته وقتی پلمپ صورت می گرفت به انحاء مختلف پلمپ شکسته و فک می گردید و پیگیری قضایی موضوع نیز زمان بر بود از این رو از ابتدای سال91پلمپ به وسیله نیوجرسی صورت می گرفته و مهر ورودی واحدهای تجاری کاملا مسدود و تا اخذ بدهی اعم از ماده 100و عوارض متعلقه از فک پلمپ خودداری می گردد.

با توجه به موارد فوق به حمدا... شهرداری تا آخر اذر ماه 1391 مبلغ 57/918/883/774 ریال کسب درآمد داشته باشد که در مقایسه با ماه های سال1390علیرغم وجود رکود در امرساخت و ساز،شهرداری935/282/812ریال افزایش درآمد داشته است و توانسته در این راستا هم حقوق مزایاهای معوقه پرسنل شهرداری و اقدامات عمرانی و خدمات شهری را به نحو مطلوب مدیریت نماید.

 

دیدگاه‌ها  

 
0 #2 امیر 1394-01-23 13:53
سلام اقای قربانی لطفا راجع به چیزی که اطلاع ندارید حرفی نزنید این پست کاملا اشتباه میباشد و به همین دلیل این موضوع یه زودی پیگیری قانونی خواهد شد.
-----------
سلام، مطلب درج شده واقعی منطبق با مدارک و مستندات قانونی در زمان تصدی می باشد. امیدوارم با کمی حسن نیت و دقت در مستندات این موضوع برای شما روشن شود.
نقل قول کردن
 
 
0 #1 علیرضا 1393-11-15 14:52
جناب قربانی ،لطفا تو سایتتون به قطع شبانه درختان 50ساله بلوار امام خمینی ماهدشت که بدون مجوز توسط تیم جنابعالی صورت گرفت نیز اشاره بفرمایید.
-----
دوست و شهروند عزیز امیدوارم این دیدگاه و نظر از سوی شما با هدف پیشرفت و رفع معایب بوده باشد لازم است بدانید که قانونا متولی قطع درخت کمیسیون قطع اشجار میباشد که در این راستا نظریه این کمیسیون درجهت اصلاح هندسی وایجاد دوربرگردان اخذ شده بود و با انجام این پروژه بزرگترین مشکل وگره ترافیکی در مسیر اشاره شده را حل نمود و شایان ذکر است مطلع باشید به خاطر این گره ترافیکی چند نفر ازهموطنان و شهروندان این شهر به دلیل سرعت زیاد وسائط نقلیه جان خود را ازدست داده بودند که با این اصلاح هندسی، امنیت ترافیکی، افزایش سرانه فضای سبز، زیبا سازی مسیر ساماندهی ترافیک مسیر و کاهش تصادفات را شاهد بودیم که تقدیر راهور وکلانتری شهر گویا و مبین این نکته میباشد.
همچنین متقابلاً شهرداری صدها درخت در نقاط مختلف شهر از جمله جاده ورودی بی بی سکینه(ع) غرص نمود که تعداد درختان کهنسال قطع شده یکصدم درختان غرص شده هم نمی شود که اگر منصف می بودید می بایست به این اقدامات نیز توجه می نمودید.
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

با انتقادات و پیشنهادات سازنده خود ما برای رسیدن به اهداف خود در امر خدمت صادقانه به مردم یاری کنید.
با تشکر - علیرضا قربانی


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید