افتتاح بزرگترین پارک خطی استان تهران در «صالحیه»

به گزارش  خبرگزاری مهر:

با حضور مولاوردی؛
بزرگترین پارک خطی نهج البلاغه استان تهران در «صالحیه» افتتاح شد.

 بعد از ظهر چهارشنبه بزرگترین پارک خطی در حالی افتتاح شد که این نقطه در گذشته به کانون بحران زیست محیطی تبدیل و با وجود فاضلاب‌ها در خیابان‌ به یکی از مشکلات عمده و چالش های بزرگ صالحیه مبدل شده بود.یکی از ساکنین حاضر در مراسم بهره برداری از این پروژه عظیم گفت: امروز به همت شهردار شورای شهر دوره چهارم‌، این پارک احداث شده و شکلی آبرومندانه و در شان یک شهر به خود گرفته که جای تقدیر از شهردار توانمد شهر را داریم.

محسن بیگی افزود: در گذشته این محل به دره‌ای به نام «سیاه‌آب» و انباشته شدن فاضلاب‌ها در تمام شهرهای که «سیاه آب» وجود دارد، باعث ایجاد نیزارها و باتلاق‌هائی شده بود و بوی تعفن آن ساکنین شهر را آزار می داد که جایگاه جانوران بیماری‌زا بود.

رییس شورای اسلامی شهر صالحیه نیز ضمن قدردانی از تلاش های جهادی شهردار این شهر اظهار داشت: پارک نهج البلاغه، یکی از زیباترین و منحصر به فردترین پارک خطی استان تهران با مساحت ۱۰۰هزار متر مربع و بزرگ ترین پارک خطی استان تهران است، در روز گذشته به بهره برداری رسید.

محمد رضا دهقان نیری افزود: اگر به گذشته این نقطه از شهر برگردیم، می بینیم که شهروندان فهیم منطقه با مشکلات عدیده ای در حاشیه این رودخانه روبرو بوده اند و این مکان به محلی برای تجمع معتادین و اراذل و اوباش تبدیل شده بود.
وی همچنین ادامه داد :در این پارک کلیه امکانات تفریحی از جمله  استفاده دوچرخه سواران از پیست دوچرخه سواری و دیگر امکانات مورد نیاز برای شهروندان شهر تعریف شده است.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی، روز گذشته در حاشیه بهره برداری از این پارک ضمن قدردانی از تلاش ها و اقدامات مسئولین شهری گفت: جای خرسندی است که مسئولین شهری دست به چنین اقدامات بزرگی در راستای خدمت به مردم شریف صالحیه زده اند.

این پروژه دارای ۶ هکتار فضای سبز، ۲ هکتار پیاده رو، یک هکتار محیط ورزشی و دو زمین چمن مصنوعی فوتبال و نیز  ساختمان اداری، زمین والیبال و بسکتبال ، تنیس ، اسکیت ، مسیر دوچرخه سواری ،پیاده روی ،فضای سبز و اجرای آلاچیق های زیبا  و ورزش صبحگاهی است.

نوشتن دیدگاه

با انتقادات و پیشنهادات سازنده خود ما برای رسیدن به اهداف خود در امر خدمت صادقانه به مردم یاری کنید.
با تشکر - علیرضا قربانی


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید